Kütyük
Okostelefon, okoskarkötő, okosóra
Okostelefon, okoskarkötő, okosóra
A mobiltelefon nem újdonság, ma már szinte mindenki használja. Egyre ismertebbek az érintőképernyős okostelefonok, az okoskarkötők és okosórák is. Sokak számára idegen. Az idősebb korosztály pedig a megszokott dolgokhoz ragaszkodik.
Mit tud az okosóra?
Az okosóra kiegészíti az okostelefonunkat. A mobilkészülékünket elő sem kell venni, mert segítségével megnézhetjük rajta az értesítéseinket. A további funkciók okosóránként változnak. Ha van a mobiltelefonon mikrofon és hangszóró zenehallgatásra is használható. Vannak olyan órák is, amelyek lépésszámlálóval, idő- és távolságmérővel, elégetett kalória kijelzéssel, szívritmus érzékelőkkel vannak ellátva, de pulzus figyelésére is lehetőség van. Elmondható, hogy egyszerűbbé teszik az életet.
Bagoly vagyok, késő éjszakáig képes vagyok olvasni. Sokszor izgultam rajta, hogy keveset alszom, főleg akkor, ha többször is felébredtem éjszaka. Most pontosan látom, hogy hány percet voltam fönn, és hány percet aludtam.
Az okosóra nagyon megkönnyíti a dolgomat. Minden nap figyelemmel tudom kísérni, hogy elegendő időt töltöttem-e alvással. Fontos, hogy eleget aludjon – hívta fel a figyelmemet a doktor.
Mindezt úgy tudom megtenni, hogy az okorsóra összeköttetésben van a mobillal, azon meg tudom tekinteni az adatokat és bejegyzést is tudok írni hozzá. Nekem az adatokat megnézni, elemezni szórakozás. Ismerek olyan embereket, akik sajnálják az erre fordított időt.
Ki ne akarna energikus és jó kedélyű lenni? Ehhez odafigyelésre, önfegyelemre, önmérsékletre, kitartásra van szükség. Nem kell megvárni, hogy rosszul érezzük magunkat. Ha van egy műszerünk, csak az adatokat kell figyelemmel kísérni. A mérési adatok ismeretében, nagyobb odafigyeléssel jobban átláthatjuk, hogy min szükséges változtatni. Az evési, az alvási, mozgási szokásokon?
Mindenkit bátorítok, ha lehetséges az egészsége érdekében használja ezeket.
Jelenleg egészségesek vagyunk és hosszútávon is jól akarjuk érezni magunkat a bőrünkben? Annak a feltétele többek között, hogy figyeljünk magunkra. Lehetőleg normál legyen a testsúlyunk, pulzusszámunk ne legyen folyamatosan magas, elegendő időt aludjunk. A telefonon kapott adatok valószínűleg nem a legpontosabbak, de megmutatják az irányt. Fontos tudni, hogy a testsúly hogyan változik. Híztam, vagy fogytam? Mennyit megyek naponta, mennyit alszom, milyen a pulzus számom. stb.
Egyik ismerősöm, mesélte, hogy az okosórájának köszönhette, hogy pillanatok alatt orvosi kezelést kapott. Munkahelyén rosszul lett. Az okosórájára rápillantva rögtön látta, hogy pulzusa, vérnyomása az egekbe szökött. Az okosóráján lévő adatok ismeretében gyorsabban tudták megállapítani a bajt, hamarabb kapott orvosi segítséget.
Csak javasolni tudom a kütyük használatát. Érdemes venni és alkalmazni ezeket a hasznos dolgokat. Megjegyzem már egész jó áron is vásárolhatók, illetve mindig vannak akciók, amikor kedvező áron juthatunk hozzá.
2001-ben elkeseredtem, amikor cukorbetegséget állapított meg az orvos nálam. Ez a betegség nem fáj, de kellemetlen tüneteket okoz. A kezdeti ijedtséget követően egyre lazábban vettem betegségemet, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget egészen addig, amíg az eredményeim rosszabbodtak.
Kis fejmosást kaptam az orvosomtól. Élénken ecsetelte a káros szövődményeket, amelyek egyebek között vesekárosodást, érelzáródást, látászavart okozhatnak. Nem volt túlzás, amit mondott. Eszembe jutott kedves cukorbeteg rokonom, aki betegsége miatt két hét leforgása alatt súlyosan gyengén látó lett. Meggyőzött, azóta jobban odafigyelek magamra.
Cukorbetegeknek írt szórólapon olvastam először a napi lépésszámok figyeléséről. A lényege, hogy a betegnek sokat kell mozognia. Ha nincs idő sportolni, futni, edzeni, vagy egyéb ok miatt kevés a mozgás, mert ülő munkát végez, vagy betegsége miatt sokat ül, vagy fekszik, azzal is sokat tehet az egészsége érdekében, ha többet gyalogol, másik, hosszabb útvonalon megy a boltba, vagy munkába. Autó és tömegközlekedés helyett inkább gyalogol. Nem a liftet használja, hanem a lépcső veszi igénybe. Meglepődtem, hogy van ilyen, hogy „lépésszámláló”.
Micsoda jó dolog, hogy figyelemmel kísérhetjük hány lépést teszünk meg naponta és hány kalóriát égetünk el – gondoltam. Megtetszett a gondolat és letöltöttem a lépésszámláló alkalmazást a mobiltelefonomra. Mivel a mobiltelefon nincsen volt folyamatosan nálam, a mért értékek pontatlanok voltak. Egy modernebb okos telefon vásárlásakor kaptam ajándékba az okos karkötőt, amit rendkívül megszerettem. Rajtam volt éjjel nappal és többek között a lépéseket is számolta. Munkatársaim furcsán néztek rám, amikor meglátták a kezemen. Lépést számolni? Azt meg minek? – kérdezték. Amikor meghallották az előnyeit ők is érdeklődővé váltak.
Később másik kütyüt kezdtem el használni, egy okosórát, ami nem a legprofibb, de nekem kiváló. Fantasztikusnak tartom, hogy amellett, hogy látom az adatokat beállíthatom a számomra ideális súlyt és lépéseket. Az eredményt, akár több napra visszamenőleg megnézhetem. Az alvást és a pulzusszámot is kontrollálhatom. Rendkívül jó szolgálatot tesz. Az alvást pontosítja, mennyi volt az alvásidőből mély alvás, könnyű alvás, illetve hány percet töltöttem ébren.
Ajánlom még a következő okostelefonra letölthető alkalmazásokat is:
Elsősegély – Mit kell tennem?
Pedometer
Kardiográf – Cardiograph
(Forrás: Mit tud az okosóra? https://edigital.hu/mobiltelefon-kiegeszitok/okosora-es-okos-kiegeszito/okosora-c27850?page=5
Hagyjon egy választ!
Szeretne csatlakozni a beszélgetéshez?Nyugodtan járulj hozzá az alábbiakban!